Filmy osiemnasty wiek, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje osiemnasty wiek, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja filmu rozgrywa się w XVIII-wiecznej skolonizowanej Ameryce, gdzie toczy się wojna pomiędzy Anglią i Francją. Film opowiada o losach białego Amerykanina, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów. Główny bohater stara się żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia, nie mieszając się w sprawy zwaśnionych narodów, jednakże miłość do córki angielskiego generała oraz nieoczekiwane koleje losu krzyżują jego ścieżki ze ścieżkami obcej wojny.
Historia wiejskiej dziewczyny w XVIII wieku, która przybywa do wielkiego miasta i zostaje zmanipulowana do prostytucji.

Piraci

7,8
Przygody brutalnego pirata, kapitana Flinta oraz członków jego załogi i rywalizujących z nim piratów w scenerii osiemnastowiecznych Karaibów.


Opowieść o spartaczonym Armagedonie, w której pojawiają się anioł, demon, jedenastoletni Antychryst i wieszcząca zagładę czarownica.
Młody dziennikarz przeprowadza sensacyjny wywiad z wampirem. Ten wraca wspomnieniami do osiemnastego wieku, kiedy był bogatym plantatorem w Nowym Orleanie. Po śmierci żony i nienarodzonego dziecka, które umarły podczas porodu, zrozpaczony człowiek podpisuje pakt z siłami zła i staje się wampirem.
Sidonie Laborde (Léa Seydoux) pracuje jako służąca i z poświęceniem służy kapryśnej królowej Marii Antoninie (Diane Kruger). Zamieszki w Paryżu zwiastują wybuch rewolucji.

Korzenie

7,3
Historia afrykańskiego chłopca sprzedanego do niewoli w Ameryce.

Zakonnica

6,4
XVIII wiek. Szesnastoletnia Suzanne (Pauline Etienne) zostaje zmuszona przez rodzinę do pójścia do klasztoru, gdyż za bardzo dąży do życia w "świecie". Klasztor ma do czynienia z samowolą matek kościelnych. Życie w klasztorze staje się zbyt okrutne. Pasją i celem Suzanne staje się walka na wszystkie sposoby, by odzyskać wolność.
Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film „płaszcza i szpady” z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się, do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostają zmuszeni do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce opowieść ta dotyczy bowiem rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.

Valmont

6,8
Swobodna adaptacja "Niebezpiecznych związków" Choderlosa de Laclosa. Hrabia Valmont i Markiza de Merteuil knują intrygi, chcąc w ten sposób urozmaicić swój związek. Valmont przyjmuje zakład, iż rozkocha w sobie młodziutką Cecylię, natomiast jego kochanka ma zazadanie oczarować młodzieńca, który obdarzył uczuciem młodą dziewczynę. Postępują z cynicznym wyrachowaniem depcząc niewinność i cnotę swych ofiar.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…